Sol Yanım Acıyor AnneHer Yüreğin Bir Şiiri Vardır

Kimselerin bilmediği hisler vardır yüreklerde
Taşıyanın yoğrulduğu, farkında olduğu
Sonra, o hisler ‘söz’ olur
Kalem, kelimelerin kalbine dokunur.
Şiir olur…


“Sol Yanım Acıyor Anne” gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok yüreğe dokunmuştur. Bütün şiir programlarında, okullarda, anneler gününde; olmazsa olmazlar arasında yerini almıştır.
Ve şiiri her dinleyenin aklına gelen ilk soru; Acaba annesi…?
Bir çocuğun duygularını bu kadar içtenlikle anlatan kalemin, acaba diğer şiirleri nasıldır?

İşte şimdi bu sorunun cevabını alıyoruz. Ayla Aydemir, “Sol Yanım Acıyor Anne” diye dokunduğu gönüllere “ Çeyizlik Testi, Yetim Sevda, Kafi Bani, Ana Yüreğidir Oğul, Yüreğimin Delikanlısı” gibi farklı duygu ve dünyaları konuk ediyor. Yazmış olduğu bazı şiirleriyle gerçek manada duygu yoğunluğu yaşatırken, bazı şiirleriyle de hikayenin içine çekiyor okurunu.

Hiç bir duygu sadece bize ait değildir. “Sol Yanım Acıyor Anne” kitabının her sayfasında, duygularınızın ortaklarıyla buluşacaksınız.
Çünkü her yüreğin bir şiir vardır.

Merhaba anne, yine ben geldim
Merak etme okuldan çıktım da geldim.

Ayla Aydemir
BEYZA KİTAP

Benzer Yazılar

Sensiz Yarım

Sensiz Yarım   Her şey yarım Dışarıda sensiz bir pazartesi Yeniden başlamak lazım Hatırlamamak galiba en iyisi Sensiz yarım Yaşanacak ne varsa Bir yanm Merhaba diyor yeni gelen sabaha Zifir karanlıkta kalmış Sensiz yarım Şarkılar yarım Susmuş radyolarda aşk Çekip gidişin gibi Kapkara büyüyor yokluğun cehennemi Yaruyor tutuşmuş yarım Resimler yarım Gözlerin yok saçların yok...

ÖLÜM ÜSTÜNE …

Madem ki ölümün önüne geçilemez, ne zaman gelirse gelsin. Sokrates’e; “Otuz zalimler seni ölüme mahkum ettiler,” denildiği zaman: “Tabiat da onları!” demiş. Bütün dertlerin bittiği yere gideceğiz diye dertlenmek ne budalalık! Nasıl doğuşumuz bizim için her şeyin doğuşu olduysa, ölümümüz de her şeyin ölümü olacaktır. Öyle ise, yüz sene daha yaşamayacağız diye ağlamak, yüz sene...
 • Kimselerin bilmediği hisler vardır yüreklerde
  Taşıyanın yoğrulduğu, farkında olduğu
  Sonra, o hisler ‘söz’ olur
  Kalem, kelimelerin kalbine dokunur.
  Şiir olur…
  Güzeldi emeğinize sağlık teşekkürler

  Cevapla
  Tarih: 06 Şubat 2012 by cyber
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Kategoriler